Jak Dbać o Wątrobę?

Magiczny narząd, który sam się leczy.

Wątroba to niewątpliwie zaskakujący narząd, który posiada zdolność samodzielnej regeneracji, nawet w przypadkach gdy jej znaczna część uległa uszczerbkom, uszkodzeniom czy nawet usunięciu.

Jednakże, mimo że to organ niezwykły to jest to również element składowy naszego ciała, o który powinniśmy dbać o każdej porze i regularnie dostarczać niezbędnych składników aby utrzymać prawidłową gospodarkę oraz nieprzerwaną pracę wątroby.

To kolejna część artykułów o najbardziej znanych układach w ludzkim ciele. Sprawdź również:

Co zanieczyszcza wątrobę?

To zagadnienie możemy podzielić na dwa rodzaje,  gdzie pierwszym będzie zanieczyszczenie naturalne a drugim zewnętrzne.

Zanieczyszczenie naturalne wątroby występuje podczas procesów biochemicznych w naszym organizmie.  Mowa tutaj o amoniaku. Powstaje on w naszym ciele w momencie przemian metabolicznych aminokwasów, które dostarczane są wraz z pożywieniem. W trakcie tego procesu od aminokwasów  oddziela się grupa aminowa, skąd też powstaje amoniak.

Nasz organizm jednak chroni nas od jego negatywnego oddziaływania, zamieniając go w wątrobie w mocznik, skąd następnie jest usuwany wraz z moczem po ówczesnym transporcie do nerek.

Jak alkohol wpływa na wątrobę?

Głównym czynnikiem zewnętrznym, o którego negatywnym działaniu wielu z nas zdaje sobie sprawę jest alkohol. Każda ilość spożytego alkoholu wędruje do wątroby. Niezależnie od ilości, narażeni jesteśmy na wzrost poziomu cholesterolu.

Istnieje ryzyko uszkodzenia błon komórek hepatocytów. Uszkodzone komórki gorzej się regenerują, a co za tym idzie- regeneracja całej wątroby jest osłabiona.

Warto więc dać odetchnąć nie tylko wątrobie ale i sobie samym od alkoholu, a najlepiej odstawić go całkowicie. Statystyki mówią, iż dla 8 z 10 osób, powodem złego funkcjonowania wątroby jest nadmierne spożywanie alkoholu. Warto również zaznaczyć, że kobieca wątroba ulega niemalże całkowitemu zniszczeniu po zaledwie 5 latach regularnego nadużywania alkoholu.

Cukier, kofeina i papierosy

To kolejne czynniki zewnętrzne, które w sporych dawkach mogą wyrządzić nam krzywdę. Zamiast niezdrowych cukrów- wybierz błonnik. Spożycie błonnika w ilości około 25-30g dziennie ustabilizuje poziom cukru we krwi oraz zapobiega cukrzycy, a także sprawia, że cholesterol nie powraca do wątroby.

Objawy problemów z wątrobą

Istnieje wiele sygnałów, które mogą być początkiem kłopotów dla wątroby, jednak ich szybkie i sprawne wyczucie sprawi, że leczenie wątroby przebiegnie szybko i bezinwazyjnie.

Jednym z głównych objawów niedomagającej wątroby jest uczucie kłucia w boku oraz pewnego rodzaju napór pod żebrami. Jest to wina rozciągającej się torebki ochronnej znaną także jako błona otrzewnowa.

Ponadto może dojść do spowolnienia przemiany materii, co z kolei prowadzi do nadwagi tudzież otyłości. Innym objawem niesprawnej wątroby będzie:

  • podwyższone ciśnienie,
  • zmienne nastroje,
  • wzmożony apetyt na słodycze
  • skurcze w obrębie łydek oraz palców rąk
  • zaburzone oddychanie
  • biegunki tłuszczowe

 

Naturalne oczyszczanie wątroby

Jak wspomnieliśmy na początku- o wątrobę trzeba regularnie dbać i dostarczać jej niezbędnego wsparcia, aby o każdej porze działała na pełnych obrotach z maksymalną wydajnością. Niezwykle efektywną metodą jest domowa detoksykacja wątroby. Oczyszczanie wątroby w domu to zdrowy, a przede wszystkim bezpieczny do wykonania samodzielny sposób na naturalne oczyszczanie wątroby, ponieważ wykorzystujemy do tego działania wyłącznie naturalne i powszechnie dostępne w domu produkty. Kliknij w przycisk poniżej aby dowiedzieć się jak oczyścić wątrobę w domu.

 

Inne sposoby naturalnego oczyszczania organizmu dostępne są na stronie www.terapiamiloscia.pl

Sprawdź również ten artykuł, z którego dowiesz się  o 3 naturalnych suplementach diety wspomagających wątrobę.

Zadbaj o swoją wątrobę już dziś i przekaż artykuł swoim bliskim aby również czuli się zdrowo i bezpiecznie!

Pozdrawiam 🙂